вторник, 10 января 2017 г.

Таємниці ляльки з горища

Якщо вам доведеться побачити горищні ляльки, ви ніколи їх не забудете. Вони з’являються на світ, щоб викликати посмішку, почуття спокою й умиротворення. 

Горищна (або кавова) іграшка названа так, тому що має вигляд старої, припорошеної пилом на горищі ляльки, досить пошарпаного і примітивного виду, що видає в ній улюблену іграшку дитинства, берегиню дитячих секретів.

Історія появи «горищних ляльок».
Одна жінка пошила  ляльку для своєї доньки з непотрібного ганчір'я. Лялька довгий час пролежала на горищі невеликої кавової фабрики, забута своєю маленької господинею, яка час від часу там грала, коли мама брала дівчинку з собою на роботу. За той час, який лялька провела на горищі, вона встигла не тільки запилитися, але й постаріти, і закоптитися. А ще - вона просочилася ароматами кави, кориці, ванілі та інших східних приправ.
От і сьогодні в нашій бібліотеці пройшов майстер-клас з виготовлення горищної ляльки. Учасники Юнацького корпусу "Джура" розказали нашим маленьким читачам історію виникнення цієї ляльки, продемонстрували секрети кавоваріння для її зістарювання та допомогли створити дивовижних ляльок.
По закінченні майстер-класу в бібліотеці ще довго відчувався аромат кави, кориці, ванілі та таємниць...

Комментариев нет:

Отправить комментарий