воскресенье, 13 декабря 2015 г.

Лялька, лялечка...

Шановні читачі, запрошуємо вас познайомитися з книжковою виставкою "Лялька, лялечка..."

Ля́лька, Ляля — будь-яка дитяча іграшка. З давніх-давен майже в кожній українській хаті були власні традиції та звичаї у виготовленні ляльок. В деяких традиціях традиційним лялькам не робили обличчя, задля того, щоб дитина могла сформувати в своїй уяві власний образ своєї подружки та ангела-охоронця. В деяких традиціях створювали обличчя, щоб діти з дитинства тягнулись до прекрасного та спілкувались з лялькою.
Лялька це модель людини, яка часто використовується в якості іграшки для дітей. Не слід забувати також і про те, що ляльки традиційно знаходили своє застосування в магічних та релігійних ритуалах у всьому світі. Традиційні ляльки виготовлені з матеріалів, таких як глина та дерево, були знайдені у Північній і Південній Америці, Азії, Африці та Європі. Перші документальні свідчення про ляльки відносять до давньої цивілізації Єгипту, Греції та Риму.Сучасне виробництво ляльок сягає своїм корінням Німеччини XV століття.
З індустріалізацією та появою нових матеріалів, таких як порцеляна та пластик, ляльки набули більш масового виробництва. Протягом XX століття ляльки стали популярним предметом колекціонування. Перші ляльки були виготовлені з доступних матеріалів, таких як: глина, камінь, дерево, кістки, слонова кістка, шкіра, віск та ін. Дерев’яні ляльки були знайдені в єгипетських гробницях, які відносять до 2000 року до нашої ери. Ляльки з рухомими кінцівками та знімним одягом, відносять до 200 р. до н.е. Існують древньогрецькі оповідання, датовані 100 р. н.е, які показують, що ляльки використовувались дівчатками, як іграшки.У Римі, під час розкопок гробниць, де були поховані діти, знайдені ляльки зроблені з глини, дерева або слонової кістки. Як і сьогоднішні діти, молодші члени римської цивілізації вдягали своїх ляльок за останньою модою.
Також були знайдені римські тканинні ляльки, які датуються 300 р. до н.е. Вони були саморобними та традиційно виготовлялися з невеликих залишків тканини.
Виставка експонується на дорослому відділі абонементу. 
Запрошуємо!
Виставку підготувала: зав. сектором - Протасова К. Я.

Комментариев нет:

Отправить комментарий