понедельник, 19 мая 2014 г.

Вода – джерело життя


Все живе на землі потребує води. Без неї в’яне квітка, страждає звір, замовкає пташка – без неї гине життя. Кожна краплина води – дорогоцінний дар природи. Вода напуває землю, а земля годує людину.

Серед наших предків побутувало справжнє поклоніння воді. Обожнювалось усе – море, озеро, річка, джерело, криничка. Вважалося, що вода з’явилася на самому початку утворення світу. Річки з давніх-давен одухотворювалися народною фантазією – їх уявляли судинами землі, у яких тече вода.
Дуже часто річки порівнювалися з богинями, яких народ намагався улестити палкими молитвами. Приваблювала людину і невпинність течії води, яка уособлювала плин самого  життя й викликала в уяві яскраві образи, що знайшли  своє втілення у народних  загадках про воду: «Не кінь, а біжить, не ліс, а шумить» та інші. Народ ніжно поетизував у власній творчості воду. Отож, запрошуємо вас, відвідати книжкову виставку «Вода – джерело життя», яка присвячена цій темі. Виставка експонується на дорослому відділі абонементу.Виставку підготувала: зав. сектором - Протасова К.Я. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий